LM: Historia przemawia za Atalantą

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów zmierzy się w Lizbonie z Paris Saint-Germain. Przedstawiciele Serie A mogą przystępować do swojej potyczki pewnie siebie, bo paryżanie jeszcze nigdy w historii nie pokonali drużyny z Włoch w elitarnych rozgrywkach.

Czytaj dalej…

Bogini w sezonie 2019/2020 rywalizuje o cenne europejskie trofeum w Lidze Mistrzów po raz pierwszy, Nie zmienia to jednak faktu, że historia przemawia się ekipą z Bergamo.

PSG nigdy nie pokonało teamu z włoskiej ekstraklasy, przegrywając oba spotkania półfinałowe w sezonie 102994/1995, gdy drużyna ze stolicy Francja grała z AC Milanem. W trakcie kampanii 2000/2001 paryżanie zremisowali z kolei z mediolańczykami, podobnie było w kampanii 2018/2019, gdy ekipa z Ligue 1 mierzyła się z SSC Napoli.

Za ewentualnym zwycięstwem Atalanty w boju z PSG przemawiać może również to, że rozgrywki ligowe we Francji zostały w marcu zawieszone i nie zostały wznowione. Nie wiadomo zatem, w jakiej dyspozycji do swojego starcia podejdzie team z Paryża.

Warto przypomnieć, że przed kluczowymi spotkaniami w Lidze Mistrzów zawodnicy PSG rozegrają tylko dwa mecze, odpowiednio w finale Pucharu Francji 24 lipca z AS Saint-Etienne i w finale Pucharu Ligi z Olympique Lyon, co będzie miało miejsce 31 lipca.

Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali z kolei wszystkie sześć meczów Serie A od momentu wznowienia rozgrywek po koronapauzie.

Komentarze