Zniechęcona Fiorentina skompromitowała się w Turcji

Vincenzo Italiano
Vincenzo Italiano fot. PressFocus

Fiorentina rozczarowała w czwartkowy wieczór w rywalizacji z Istanbul Basaksehir w ramach drugiej kolejki Ligi Konferencji Europy. Przedstawiciel Serie A otrzymał solidną lekcję piłki nożnej od tureckiej drużyny, przegrywając różnicą trzech goli (0:3).

• Fiorentina wciąż jest bez wygranej w Lidze Konferencji Europy
  • Toskańczycy w dwóch spotkaniach zdobyli jedną bramkę, tracąc ich cztery
  • Ekipa Vincenzo Italiano jest bez wygranej od 18 sierpnia, gdy pokonała Twente (2:1)

Istanbul – Fiorentina: Fioletowi na tarczy

Fiorentina przystępowała do czwartkowej batalii, będąc bez wygranej od siedmiu meczów. Zadanie przed Fioletowymi nie było jednak łatwe, bo na drodze włoskiej ekipy stanął wicelider ligi tureckiej.

W pierwszej połowie emocji nie było za wiele na obiekcie w Turcji. Ogólnie w pierwszej połowie miał miejsce tylko jeden celny strzał, który był udziałem przedstawiciela Serie A.

Po zmianie stron worek z bramkami został natomiast rozwiązany w 57. minucie. Pierwszego gola strzelił Serdar Gurler, który popisał się mocnym strzałem z prawej nogi z obrębu pola karnego rywali. 30-latek wpisał się też na listę strzelców w 71. minucie, wykorzystując karygodny błąd bramkarza Violi.

Tymczasem wynik spotkania został ustalony w 90. minucie. Asystę przy bramce zdobytej przez Bertranda Traore zanotował Patryk Szysz. Tym samym Fiorentina z jednym punktem jest na ostatniej pozycji w tabeli grupy A.