Liga Europy: wygrana Atalanty, porażka Lazio

Berat Djimsiti
Berat Djimsiti PressFocus

Atalanta bliżej awansu do kolejnej rundy Ligi Europy. La Dea pokonała przed własną publicznością Olympiakos Pireus 2:1. Bardziej skomplikowaną sytuację przed meczem rewanżowym ma Lazio Rzym, które przegrało wyjazdowy meczy z FC Porto 1:2.

Atalanta bliżej awansu, trudna sytuacja Lazio

Atalanta wygrała mecz z Olympiakosem 2:1 chociaż do przerwy dość niespodziewanie przegrywała 0:1. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Soares. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Djimsiti, który w ciągu dwóch minut zdobył dwa gole i przesądził o losach spotkania. Goście z Grecji nie byli już w stanie wrócić do gry i przegrali. Atalanta jest w komfortowej sytuacji przed rewanżem, ale dzisiejsze spotkanie pokazało, że nie mogą być pewni udziału w kolejnej rundzie.

FC Porto zdominowało Lazio. Portugalczycy byli przeważającą stroną i zasłużenie wygrali to spotkanie. Choć biancocelesti objęli prowadzenie i stworzyli kilka dogodnych sytuacji to jednak byli słabsi w tym spotkaniu. Rewanż zapowiada się bardzo interesująco. Drużyna z Rzymu z pewnością będzie chciała odwrócić losy dwumeczu, natomiast Porto wystarczy remis. Na uwagę w tym spotkaniu zasługuje bramka, którą zdobył Zaccagni. Włoch popisał się bardzo ładnym uderzeniem.