Liga Europy: Roma zameldowała się w półfinale

Edin Dzeko
Edin Dzeko Pressfocus

AS Roma nadal będzie bronił honoru włoskich zespołów w europejskich pucharach. Drużyna ze stolic Włoch w rozegranym w czwartek rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy zremisowała 1:1 z Ajaksem Amsterdam. Awans zapewniła sobie dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu w Amsterdamie.

AS Roma do rewanżowego spotkania na swoim stadionie przystępowała z solidną zaliczką w postaci zwycięstwa 2:1 w pierwszym meczu rozegranym na wyjeździe. Goście z Amsterdamu zdawali sobie sprawę, że aby myśleć o wywalczeniu awansu muszą zdobyć dwie bramki na Stadio Olimpico.

W pierwszej połowie Roma spokojnie kontrolowała wydarzenia na boisku, nie zamierzając również forsować tempa. Gospodarze czekali bardziej na to, co zrobi rywal z Amsterdamu. Ten jednak nie w pierwszej odsłonie miał żadnego pomysłu na sforsowanie defensywy Romy.

Druga część meczu doskonale rozpoczęła się dla Ajaksu, który w 49. minucie wyszedł na prowadzenie. Po podaniu Perra Schuursa do piłki w polu karnym dopadł Brian Brobbey i skierował ją do siatki obok wychodzącego z bramki Pau Lopeza. Hiszpański bramkarz Romy powinien w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

W kolejnych minutach Roma nadal starała się bronić dostępu do własnej bramki i czekała na okazje do kontrataków. Taka nadarzyła się w 72. minucie i zakończyła się zdobyciem wyrównującego gola. Po akcji Riccardo Calafioriego piłka trafiła w polu karnym do Edina Dzeko, który z kilku metrów spokojnie trafił do siatki.

W półfinale Romę czeka bardzo trudne zadanie, bowiem jej rywalem będzie Manchester United.