Łudogorec – Roma: Giallorossi z sensacyjną wpadką w Razgradzie

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma od porażki zaczęła rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy. Podopieczni Jose Mourinho przegrali w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej rozgrywek na wyjeździe z Łudogorcem Razgrad (1:2).

• AS Roma rozczarowała na starcie fazy grupowej Ligi Europy
  • Rzymianie ulegli na wyjeździe Łudogorcowi Razgrad
  • Giallorossi zawiedli przede wszystkim w grze defensywnej, co gospodarze wykorzystali w 100 procentach

Nieudany start Romy w Lidze Europy

AS Roma w poprzedniej kampanii triumfowała w Lidze Konferencji Europy i nie zamierzała się tym zadowalać. W czwartkowy wieczór podopieczni Jose Mourinho zaczęli przygodę w Lidze Europy, chcąc wygrać te rozgrywki. Pierwsze spotkanie rzymianie rozgrywali na wyjeździe z nieobliczalnym Łudogorcem Razgrad.

W pierwszej części meczu goli na Łudogorec Arena zabrakło. Wpływ na taki obrót wydarzeń miała szczelna defensywa gospodarzy. Giallorossi szukali recepty na sforsowanie obrony rywali, ale bezskutecznie.

Bliski szczęścia w pierwszej połowie spotkania był Andrea Belotti. Włoski napastnik oddał strzał głową, po którym piłka trafiła jednak w obramowanie bramki i na przerwę obie ekipy udały się z rezultatem 0:0.

W drugiej połowie z dobrej strony w szeregach Łudogorca zaprezentował się Jakub Piotrowski. Polski piłkarz popisał się dokładnym podanie do Cauly’ego, a Brazylijczyk strzał w dolny róg zmusił do kapitulacji Mile Svilara. Tym samym bułgarski team objął prowadzenie.

Rzymianie do wyrównania doprowadzili za sprawą Eldora Shomurodova. Uzbek wykorzystał podanie od Luki Pellegriniego i mieliśmy 1:1. Ostatnie słowo należało jednak do Gustavo Nonato, który sprawił, że Roma zaliczyła na start Ligi Europy wyjazdową porażkę.