Roma, Lazio i Fiorentina poznały swoich rywali w Europie

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

W piątek odbyły się losowania faz grupowych Ligi Europy i Ligi Konferencji. W silniejszych z rozgrywek Włosi mają dwóch rzymskich reprezentantów, zaś w Lidze Konferencji występować będzie Fiorentina. Poznaliśmy rywali zespołów z Serie A.

  • W piątek odbyły się losowania faz grupowych dwóch rozgrywek europejskich
  • Poznaliśmy rywali włoskich drużyn
  • Roma i Lazio rywalizować będą w Lidze Europy, zaś Fiorentina w Lidze Konferencji

Ciekawe grupy rzymian w Lidze Europy, Fiorentina z autostradą do fazy pucharowej LKE

Już niebawem czeka nas kolejna edycja europejskich rozgrywek. Największe emocje towarzyszyły czwartkowemu losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale w piątek również ich nie zabrakło. To wówczas doszło bowiem do wytypowania grup w dwóch kolejnych rozgrywkach – Lidze Europy i Lidze Konferencji.

Oba turnieje będą miały włoskich reprezentantów. AS Roma może mówić o dobrym losowaniu. W grupie C Ligi Europy najprawdopodobniej rywalizować o pierwsze miejsce będzie z Realem Betis. Te starcia zapowiadają się na prawdziwą gratkę dla kibiców. Trudno wyobrazić sobie, by takim starym wygom przeszkodzić w awansie miały ekipy takie, jak Łudogorec czy HJK Helsinki.

Drugi z rzymskich klubów rywalizować będzie w grupie F. Lazio czekają pojedynki z Feyenoordem, FC Midtjylland oraz Sturmem Graz.

Fiorentina to włoski rodzynek w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. Viola znalazła się w grupie A, obok Istanbulu Basaksehir, szkockiego Hearts oraz Rigi FS.

Komentarze