Handanovic: Szachtar to nasz najmocniejszy rywal

Samir Handanovic
Samir Handanovic fot. Grzegorz Wajda

W poniedziałek wieczorem arcyciekawie zapowiada się starcie w ramach Ligi Europy, w którym Inter Mediolan zmierzy się z Szachtarem Donieck. Samir Handanovic przekonywał przed tym spotkaniem, że przedstawiciel ligi ukraińskiej jest najmocniejszym jak do tej pory rywalem, z którym w tej edycji rozgrywek zmierzą się Nerazzurri.

Czytaj dalej…

Walka w drugim półfinale Europa League toczyć się będzie na stadionie w Dusseldorfie. W roli faworyta do tej potyczki podejdą przedstawiciele włoskiej ekstraklasy. Górnicy jednak nie zamierzają tanio sprzedać skóry.

– Poziom rośnie z każdym meczem, a to oznacza, że ​​potrzebujemy lepszych wyników niż ostatnim razem – powiedział bramkarz Interu w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Szachtar krok przed innymi rywalami Czarno-niebieskich

W drodze do 1/2 finału Ligi Europy podopieczni Antonio Conte w pokonanym polu pozostawili Getafe CF i Bayer Leverkusen. Z kolei Szachtar w 1/4 finału rozgrywek pokonał FC Basel 4:1.

– Szachtar jest ok krok przed innymi naszymi przeciwnikami. Jest to jednocześnie najsilniejsza drużyna, z jaką do tej pory się spotkaliśmy w tych rozgrywkach. Mamy dobry zespół, ale potrzebujemy też odwagi i solidności, aby pokonać Szachtara Donieck – przekonywał Handanovic.

– Getafe to zupełnie inny typ zespołu, natomiast Bayer Leverkusen ma więcej podobieństw w podejściu do ataku, nawet jeśli system taktyczny jest inny – uzupełnił Słoweniec.

Praca pod okiem byłego selekcjonera przynosi efekty

W pierwszym sezonie pod wodzą Antonio Conte ekipa z miasta mody zajęłą drugie miejsce w Serie A z dorobkiem 82 punktów na koncie. Ponadto mediolańczycy awansowali do półfinału Coppa Italia i są w 1/2 finału Europa League. – Pracujemy razem od roku i naprawdę widać efekty – powiedział 81-krotny reprezentant Słowenii.

– Im więcej gramy razem, tym lepiej. Jest kilka mechanizmów, na których opieramy się podczas meczów, które z czasem są doskonalone, podobnie jak rośnie pewność siebie i entuzjazm. Nie mogę się doczekać jutrzejszej gry – skwitował Handanovic.

Komentarze