Fonseca: Zasłużyliśmy na porażkę

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Szkoleniowiec Romy Paulo Fonseca przyznał, że jego drużyna zasłużyła na porażkę z Sevillą i pożegnanie się z rozgrywkami Ligi Europy. W rozegranym w czwartek Duisburgu meczu 1/8 finału, Sevilla bez większych problemów wygrała 2:0 i zameldowała się w ćwierćfinale.

Czytaj dalej…

– Też jestem rozczarowany, ale muszę przyznać, że zasłużyliśmy na porażkę. W tym momencie Sevilla jest lepszą drużyną, grała lepiej i musimy zaakceptować jej wyższość – powiedział szkoleniowiec Romy.

– Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale trudno było grać z drużyną, która w tej chwili gra po prostu lepiej – mówił Paulo Fonseca.

Fonseca: Ponownie dokonałbym takich samych wyborów

Po zakończeniu meczu rozżalenia nie kryli Edin Dzeko i Lorenzo Pellegrini, których zdaniem taktyka przyjęta na to spotkanie była zła. Zwracali również uwagę, że nie zostały dokonane również żadne zmiany, gdy okazało się plan drużyny na mecz nie funkcjonuje.

– Jestem główną odpowiedzialną osobą, ale musimy patrzeć na rzeczywistość i rzeczywistość jest taka, że Sevilla jest w tym momencie lepsza. Ponownie dokonałbym takich samych wyborów, niczego bym nie zmienił. W ostatnim czasie drużyna wygrywała prawie każdy mecz w Serie A, dobrze nam szło grając tym systemem i nie miałem powodu, aby go zmieniać – kontynuował Fonseca.

– Gdybym zmienił system na ten mecz, nie byłoby to odpowiednie podejście. Trudno to zaakceptować, ale musimy to zrobić bez żadnych wymówek. Przegraliśmy z zespołem, który po prostu grał lepiej – dodał szkoleniowiec Romy.

Komentarze