Conte: Warto było podjąć pracę w Interze

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan przegrał w meczu finałowym Ligi Europy z Sevillą FC 2:3. Tymczasem po zakończeniu spotkania kilka zdań komentarza wyraził opiekun Nerazzurrich. Włoch wypowiadał się w takim tonie, jakby bój przeciwko drużynie z Andaluzji był jego ostatnim w roli opiekuna teamu z miasta mody.

Czytaj dalej…

Mediolański zespół dobrze zaczął zawody z Sevillą, strzelając już w piątej minucie rywalizacji gola za sprawą Romelu Lukaku. Niemniej po dwóch trafieniach Luuka de Jonga hiszpańska drużyna nie tylko wyrównała stan rywalizacji, ale i wyszła na prowadzenie. Z korzystnego wyniku Sevilla nie cieszyła się jednak długo, gdyż błyskawicznie bramkę na 2:2 zdobył Diego Godin. Ostatnie słowo należało w każdym razie do teamu Julena Lopeteguiego, gdy efektownym uderzeniem z przewrotki popisał się Lucas Ocampos. Po jego strzale tor lotu piłki zmienił Belg Lukaku i to Sevilla wygrała mecz 3:2.

Jedno pechowe zagrania kluczowe dla losów rywalizacji

– To było ciężkie i jednocześnie wyrównane spotkanie. W drugiej połowie jeden moment zmienił wszystko. Mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie, ale ostatecznie jedno pechowe odbicie piłki sprawiło, że przegraliśmy – mówił Antonio Conte przed kamerą Sky Sport Italia.

– Ta porażka na pewno boli, ponieważ drużyna dała z siebie wszystko przeciwko ekipie z dużym doświadczeniem, która była przyzwyczajona do takich meczów i wielokrotnie wygrywała finał. W końcu to zrobiło różnicę – kontynuował Włoch.

– Moi zawodnicy ciężko pracowali, bardzo się rozwinęli. Dotarli do finału Ligi Europy, więc wielu z nich miało swoje pierwsze doświadczenia w europejskich pucharach. To ważne w kontekście dalszego rozwoju i pewności siebie – zaznaczył opiekun Czarno-niebieskich.

Nerazzurri wkrótce z nowym szkoleniowcem?

Conte po ostatnim meczu Serie A w sezonie nie szczędził krytycznych słów w kierunku władz Interu. Wiele wskazywało na to, że temat został już wyjaśniony, ale wydaje się, że nic się nie zmieniło.

– Teraz musimy wrócić do Mediolanu, wziąć dwa lub trzy dni wolnego, a potem z czystymi głowami się spotkamy. Dobrze, że przeanalizujemy cały sezon, spojrzymy na wszystko w bardzo spokojny sposób i próbujemy zaplanować przyszłość Interu, czy to ze mną, czy bez – rzekł włoski trener.

– Nie wiem, co będzie dalej. Ciężko pracowaliśmy, pod wieloma względami był to bardzo trudny sezon, więc wystarczy trochę odpocząć, zmierzyć się z analizą i podjąć decyzję najlepszą dla Interu – uzupełnił Conte.

– Było ciężko i coś wymyślimy. W każdym razie cudownie było dla mnie być trenerem Interu, dziękuję właścicielom, którzy pozwolili mi przejść przez to wspaniałe doświadczenie – rzekł Włoch, który dawał do zrozumienia, że żegna się z klubem.

– Jeśli mogę powiedzieć jedno: było warto i zawsze będę dziękował tym, którzy dali mi możliwość doświadczenia tego, co mogłem przeżyć w Interze – powiedział Conte.

Komentarze