Lider Torino może opuścić Serie A

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Andrea Belotti od miesięcy łączony jest z opuszczeniem Torino. Włoch najchętniej pozostałby w Serie A. O jego pozyskanie mocno zabiega Zanit Sankt Petersburg, który może wkrótce złożyć oficjalną ofertę za mistrza Europy.

  • Andrea Belotti tego lata może zostać sprzedany przez Torino
  • O pozyskanie 27-letniego napastnika najmocniej zabiega Zenit, który jest gotów złożyć oficjalną ofertę
  • Włoch najchętniej trafiłby do czołowego klubu z Serie A

Bellotti może wyjechać za granicę

W minionym sezonie Torino niemal do samego końca walczyło o pozostanie w Serie A. Finalnie skończyło rozgrywki tuż nad strefą spadkową. To zdecydowanie nie zadowala czołowego zawodnika turyńczyków. Andrea Belotti to czołowy snajper we Włoszech, co regularnie potwierdza świetnymi statystykami. W poprzedniej kampanii strzelił 13 goli i zaliczył 7 asyst.

Kilka tygodni temu Belotti wygrał z reprezentacją Włoch Euro 2020. 27-latek chciałby regularnie prezentować swoje umiejętności w europejskich pucharach, ale nie jest mu to dane z Torino. Dlatego jest otwarty na zmianę barw klubowych.

Pozyskaniem Belottiego od dawna zainteresowane jest AS Roma. 27-latek nie trafił jednak dotychczas do stolicy Italii, a przenosiny tam są coraz mniej prawdopodobne. Dziennikarz Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio twierdzi, że pozyskaniem włoskiego napastnika mocno zainteresowany jest Zenit Sankt Petersburg.

Aktualny mistrz Rosji nawiązał kontakt z Torino już na początku lipca. Teraz ma on być jeszcze bardziej nasilony, gdyż Zenit przygotowuje się do złożenia turyńczykom ofert transferowej w wysokości 30 milionów euro. Taka suma pieniędzy może przekonać aktualnego pracodawcę Belottiego, ale nie samego zainteresowanego. 27-latek ma bowiem umowę ważną jeszcze tylko przez rok.

Belotti w Rosji zarobiłby spore pieniądze. Torino oferuje mu cztery miliony euro rocznie. Piłkarz jest niechętny ku przenosinom do Zenitu, a także pozostaniu w Turynie. Jego zamiarem jest kontynuowanie kariery w Serie A, ale w czołowym zespole. Prócz Romy zainteresowany sprowadzeniem 27-latka jest również AC Milan. Mediolańczycy monitorują jego sytuację, ale najchętniej zakontraktowaliby Włocha po wygaśnięciu jego umowy z aktualnym klubem.

Czytaj także: Juventus finalizuje transfer młodego Brazylijczyka

Komentarze