Lider Serie A ma na swoim celowniku zawodników Benfiki i Sassuolo

David Neres
David Neres fot. PressFocus

SSC Napoli może latem stracić Hirvinga Lozano. W związku z tym klubowi działacze zaczęli poszukiwania piłkarzy, mogących zastąpić Meksykanina. Media dotarły do wiadomości o dwóch kandydatach do gry w szeregach Azzurrich.

  • SSC Napoli jest w trakcie poszukiwania wzmocnień do ofensywy
  • Corriere dello Sport i A Bola podają, że włoski klub zainteresował się Davidem Neresem i Armando Lauriente
  • Jeden z wymienionych zawodników może zastąpić Hirvinga Lozano

Napoli w poszukiwaniu następcy Lozano?

SSC Napoli w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Zespół Luciano Spallettiego jest aktualnie liderem Serie A, marząc jednocześnie o wygraniu Scudetto. Tymczasem wciąż niejasna jest przyszłość Hirvnga Lozano.

Reprezentant Meksyku ma kontrakt ważny z Napoli do końca czerwca 2024 roku. Na razie żadna ze stron nie wydaje się pozytywnie nastawiona do przedłużenia umowy. Niewykluczone zatem, że Lozano zmieni klub w styczniu lub latem przyszłego roku.

Corriere dello Sporti A Bola podają natomiast, że na celowniku włoskiego klubu znajdują się David Neres i Armando Lauriente. Pierwszy broni barw Benfiki Lizbona, a drugi gra w Sassuolo.

David Neres to 25-letni reprezentant Brazylii. Trafił do teamu z Portugalii z Szachtara Donieck za ponad 15 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość piłkarza wynosi 40 milionów euro.

Tańszą alternatywą dla przedstawicieli Napoli może być natomiast skrzydłowy Neroverdich. Lauriente właśnie skończył 24 lata. Latem kosztować 10 milionów euro Sassuolo, gdy trafił do tej ekipy z Lorient. W zaledwie dziewięciu spotkaniach Serie A pozostawił po sobie dobre wrażenie, notując dwa trafienia i trzy asysty.

Czytaj więcej: Boniek wieszczy Napoli historyczny sukces

Komentarze