Juventus powalczy latem z Bayerem Leverkusen o utalentowanego lewego obrońcę

Alejandro Grimaldo
Alejandro Grimaldo Pressfocus

Wraz z końcem sezonu Juventus opuści Alex Sandro, którego kontrakt wygasa w lipcu 2023 roku. Władze Starej Damy wytypowały już jego następcę, w postaci Alexa Grimaldo. Zespół z Turynu będzie musiał jednak liczyć się z konkurencją ze strony Bayeru Leverkusen. 

  • Po sezonie z Juventusu odejdzie Alex Sandro
  • Stara Dama na jego następcę wytypowała Alejandro Gimaldo
  • Hiszpan latem stanie się wolnym zawodnikiem, jednak o jego zakontraktowanie stara się również Bayer Leverkusen

Alex Grimaldo w obliczu ważnej decyzji

Alejandro Grimaldo to od dłuższego czasu wyjątkowo łakomy kasek dla wielu topowych zespołów. Hiszpan postrzegany jest za utalentowanego lewego obrońcę z inklinacją do gry ofensywnej. 27-latek notuje znakomite liczby w barwach Benfiki, jednak latem prawdopodobnie odejdzie z klubu. Wówczas wygaśnie jego kontrakt.

W przeszłości o angaż zawodnika starała się m.in. FC Barcelona. Benfika nie chciał jednak rozstawać się ze swoim zawodnikiem. Wydaje się to mimo wszystko obecnie nieuniknione. 27-latek nie zdecydował się na przedłużenie umowy i chciałby zmienić klub. Jest on głównym kandydatem do zastąpienia Alexa Sandro w Juventusie. Brazylijczyk również podjął decyzję o nieprzedłużaniu współpracy i sprawdzenia się w innym zespole. 

Dziennikarze Tuttomercatoweb przekazali, że Stara Dama będzie musiała latem liczyć się z konkurencją o podpis Hiszpana. Alexem Grimaldo mocno interesuje się również Bayer Leverkusen, który powalczy o pozyskanie go. Wobec sporych problemów instytucjonalnych Juventusu piłkarz może być bardziej skłonny do przenosin do Bundesligi. 

Komentarze