Utalentowany pomocnik zostaje na dłużej w Bologni

Lewis Ferguson
Lewis Ferguson IMAGO / Independent Photo Agency

Lewis Ferguson, który był łączony w ostatnim czasie z transferem do Lazio, postanowił przedłużyć kontrakt z Bologną. Nowa umowa szkockiego pomocnika z klubem ze Stadio Renato Dall’Ara będzie obowiązywała przez cztery najbliższe sezony.

  • Lewis Ferguson ostatnio był łączony z Lazio
  • Szkot jednak podpisał nową umową z Bologną
  • Będzie ona obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku

Oficjalnie: Lewis Ferguson przedłużył kontrakt z Bologną

Bologna za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej przekazała bardzo dobre wieści kibicom. Klub ze Stadio Renato Dall’Ara osiągnął porozumienie z Lewisem Fergusonem i przedłużył z nim kontrakt. Nowa umowa szkockiego pomocnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku.

Szkocki pomocnik był w ostatnich tygodniach łączony z Lazio. Pojawiały się doniesienia, że sam Maurizio Sarri naciskał władze “Biancocelestich” na ten transfer. Włoski szkoleniowiec postrzegał 23-latka jako następcę Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Lewis Ferguson latem zeszłego roku trafił do Bologni z Aberdeen za 3.5 miliona euro. Szkot w swoim pierwszym sezonie na włoskich boiskach rozegrał 32 spotkania w rozgrywkach ligowych i siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Portal “Transfermarkt” wycenia w tej chwili 23-latka na 12 milionów euro.

Sprawdź także: Doświadczony bramkarz może wrócić do Bergamo

Komentarze