L’Equipe: Mourinho w Romie lub PSG

Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Jose Mourinho wróci do trenowania w przyszyłem sezonie – donoszą dziennikarze związani z L’Equipe. Według francuskich mediów jego usługami najmocniej zainteresowana jest AS Roma oraz Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Według gazety klub z Serie A przygotował już nawet trzyletnią umowę dla Portugalczyka. Co więcej, francuscy dziennikarze donoszą, że Jose Mourinho byłby skłonny wrócić na Półwysep Apeniński, ale tylko pod warunkiem, że Rzymianie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów. W innym wypadku nie ma szans na udane negocjacje.

Inną alternatywą dla Mourinho ma być oferta z Ligue 1. Portugalczyka kusi przede wszystkim wizja zdobycia kolejnego mistrzostwa krajowego. Przypomnijmy, że wygrywał on już w Anglii, Hiszpanii, Włoszech czy Portugalii. W jego gablocie nie ma natomiast jeszcze trofeów francuskich.

W drugim wypadku dziennikarze podkreślają jednak, że włodarze PSG chcą dać jeszcze szansę Thomasowi Tuchelowi na następny sezon, a więc zatrudnieniem Mourinho byliby zainteresowani najwcześniej w 2020 roku.

Komentarze