Leonardo: Przyszłość Gattuso to nie jest sprawa priorytetowa

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Wciąż nie wiadomo, jaki los spotka Gennaro Gattuso po zakończeniu. W pewnym sensie na temat przyszłości AC Milanu głos zagrał dyrektor sportowy Rossonerich w osobie Leonardo, który nie ukrywał, że na razie nikt w klubie nie myśli o zwolnieniu Gattuso. Z drugiej jednak strony Brazylijczyk dał do zrozumienia, że każdy scenariusz jest możliwy po sezonie, bo dwa miesiące w piłce nożnej to bardzo dużo czasu.

Czytaj dalej…

Leonardo udzielił krótki wypowiedzi stacji Sky Sport Italia po przegranym sobotnim boju mediolańskiej ekipy z UC Sampdorią.

– Musimy być dojrzali i poradzić sobie w takim momencie, w którym się znaleźliśmy. Naszym celem jest odnoszenie zwycięstw w kolejnych spotkaniach, aby wywalczyć miejsce premiowane możliwością gry w Lidze Mistrzów – mówił przedstawiciel Milanu.

– Faktem jest, że Roma i Lazio są w dobrej dyspozycji w ostatnim czasie. Niemniej to my plasujemy się aktualnie na czwartej pozycji, premiowanej grą w elitarnych rozgrywkach i musimy za wszelką cenę tę pozycję utrzymać – dodał Leonardo.

W ostatnich wypowiedziach trenera Czerwono-czarnych dla mediów można było odnieść wrażenie, że nie czuje on odpowiedniego wsparcia ze strony władz klubu. Jak do ostatnich wypowiedzi Gattuso ustosunkował się jeden ze sterników Milanu?

– Gattuso ma ważny kontrakt z klubem, więc nie poruszymy tematu jego zwolnienia. To jest dla nas klarowna sytuacja. Ogólnie muszę powiedzieć, że aktualnie przyszłość trenera w klubie nie jest dla nas priorytetową sprawą. Jestem naprawdę zdziwiony, że w ogóle jest poruszany tego typu temat – zaznaczył Brazylijczyk.

– Mimo że Gattuso był w Milanie jeszcze przed tym, jak klub przejął nowy inwestor, to nigdy nie zastanawialiśmy się na tym, aby zastąpić Gattuso innym trenerem. Naszym celem jest aktualnie zrobienie wszystkiego, co się da, aby znaleźć się w kolejnej kampanii w Lidze Mistrzów. Mocno wierzymy, że może tak być – skwitował.

Komentarze