Zaskakujące wieści z Włoch. Weteran opuści Juve?

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci IMAGO / Independent Photo Agency

Niespodziewane informacje dochodzą do nas z Półwyspu Apenińskiego. Jak donosi włoski dziennik “Tuttosport”, Leonardo Bonucci może latem opuścić Juventus. Doświadczony Włoch nie jest już kluczowym zawodnikiem w barwach turyńskiego zespołu, a jego agent zaczął rozglądać się za nowym klubem.

  • Leonardo Bonucci może latem opuścić Juventus
  • Agent defensora już zaczął rozglądać się za nowym klubem
  • Przed weteranem “Bianconerich” będą teraz kluczowe dni

Agent Bonucciego rozgląda się za nowym klubem

Z informacji przekazanych przez jeden z największych włoskich dzienników sportowych “Tuttosport” wynika, że Leonardo Bonucci latem może zmienić barwy klubowe. 36-latek nie odgrywa już kluczowej roli w zespole Juventusu, a jego agent rozpoczął już pracę nad znalezieniem nowego zespołu.

Kontrakt Leonardo Bonucciego z Juventusem obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Władze “Bianconerich” mogą być gotowe na rozstanie z włoskim defensorem, aby do budżetu wpłynęło kilka milionów euro. Dziś filarami defensywy w drużynie Massimiliano Allegriego są Danilo, Gleison Bremer, a także Federico Gatti. Stąd dla 36-latka z Viterbo brakuje już miejsca w podstawowej jedenastce.

Leonardo Bonucci w minionym sezonie pojawił się na boiskach Serie A tylko 16 razy. Mistrz Europy z uwagi na wiek ma coraz częściej problemy zdrowotne, po których ciężko jest mu wrócić do optymalnej formy. Idealnym tego przykładem był mecz w półfinale Ligi Narodów przeciwko Hiszpanii. 36-latek zaprezentował się w pierwszej połowie na tyle słabo, że w przerwie został zmieniony przez Matteo Darmiana.

Sprawdź także: Gosens może wrócić do ojczyzny. Inter otwarty na sprzedaż

Komentarze