Legendy włoskiego futbolu sceptyczne wobec de Ligta

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt Pressfocus

Trwają negocjacje pomiędzy Bayernem Monachium a Juventusem FC w sprawie transferu Matthijsa de Ligta. Tymczasem w rozmowie ze Sport1.de, legendy włoskiej piłki, Giuseppe Bergomi i Claudio Gentile uważają, że holenderski obrońca nie grał w Serie A na miarę swojego talentu.

  • Matthijs de Ligt od trzech lat gra w Juventus FC
  • W tym czasie zdobył ze Starą Damą ledwie jedno mistrzostwo Włoch, nie odniósł jednak sukcesu w Lidze Mistrzów
  • Giuseppe Bergomi i Claudio Gentile zatem nie do końca są zadowoleni z jego postawy w Turynie

De Ligt poczynił nieznaczne postępy w Turynie

Matthijs de Ligt do Juventusu trafił latem 2019, po tym jak w sezonie 2018/2019 robił w Lidze Mistrzów furorę z Ajaksem Amsterdam, dochodząc do 1/8 finału. Bianconerich zapłacili wówczas Joden 85 mln euro, walkę o utalentowanego Holendra wygrywając z FC Barcelona i…Bayernem Monachium.

Obie strony nie do końca są jednak zadowolone z tego “związku”. De Ligt liczył na sukcesy, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, zaś Juve, że ich nowy gracz szybciej przystosuje się do specyfiki ligi włoskiej. Nie można oczywiście powiedzieć, że de Ligt na Juventus Stadium przez ostatnie trzy lata zawodził, ale nie można także stwierdzić, że z miejsca stał się gwiazdą Starej Damy. Mimo to, właśnie w 38-krotnym reprezentancie Holandii, Bayern widzi lidera defensywy na lata.

Portal Sport1.de poprosił o opinię legendy włoskiego futbolu, byłego obrońcę Interu Mediolan, Giuseppe Bergomiego oraz defensora Juve, Claudio Gentile. Co ciekawe, obaj nie do końca byli zadowoleni z postawy de Ligta.

Po raz pierwszy zobaczyłem go w 2017 roku w półfinale Ligi Europy pomiędzy Ajaksem i Lyonem i byłem pod wrażeniem. Myślałem jednak, że po przyjeździe do Włoch poprawi się szybciej, ale tak się nie stało. Nigdy nie był całkowicie bezbłędny, chociaż w pierwszym roku miał trenera-mistrza taktycznej obrony w Maurizio Sarrim. De Ligt nieznacznie się poprawił, ale nie jest stale lepszy – przyznał Bergomi.

Gentile z kolei dodał: – Gdybym miał oceniać jego trzy sezony, dałbym mu 6 (we włoskim systemie ocen od 1 do 10, gdzie 1 to słaby, a 10 wybitny). Juve sprzeda de Ligta, jeśli będzie miał odpowiedniego następcę. Obecnie wygląda na to, że Juventus chce natychmiastowego sukcesu i rozważa zarobienie pieniędzy na de Ligtcie. Jeśli Juve miałoby realizować długoterminową strategię, z pewnością musiałoby zatrzymać de Ligta.

Przeczytaj również: W Turynie nie martwią się odejściem de Ligta

Komentarze

Comments 2 comments

” Juventus chce natychmiastowego sukcesu ” to znaczy zdobyć Coppa Italia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
To się nie uda ponieważ Starsza Pani się sypie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Trofea w Europie zdobyte ponad ’30 i ’40 lat temu się nie liczą. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀