Legendarny trener wraca do pracy. Celem awans do Serie B

Pescara Calcio
Pescara Calcio PressFocus

Zdenek Zeman wraca do pracy. Legendarny czeski szkoleniowiec w maju 2022 roku zakończył współpracę z Foggią, a teraz zostanie trenerem Pescary. 75-latek ma pomóc Delfinom w awansie do Serie B.

  • Zdenek Zeman wraca do futbolu
  • Nowym klubem Czecha będzie Pescara
  • Dla 75-latka to trzecia przygoda na Stadio Adriatico

Zeman powalczy o awans do Serie B

Zdenek Zeman w maju będzie świętował 76. urodziny. Legendarny trener nie zamierza odchodzić na emeryturę i dokładnie po dziewięciu miesiącach przerwy wraca do pracy. W poprzednim sezonie Czech prowadził Foggię, z którą walczył o awans do Serie B, a teraz takie samo zadanie postawili przed nim włodarze Pescary.

Dla Zemana będzie to już trzecia przygoda z klubem ze Stadio Adriatico. Urodzony w Pradze szkoleniowiec prowadził już ekipę z Abruzji w sezonie 2011/12, a także od lutego 2017 doku do marca 2018 roku. Teraz jego celem będzie swoista powtórka wydarzeń sprzed jedenastu lat, a więc awans o klasę rozgrywkową wyżej. Wtedy Pescara wygrała Serie B i zameldowała się we włoskiej elicie, natomiast teraz Delfini mają wrócić na zaplecze Serie A.

Pescara obecnie plasuje się na 3. lokacie w grupie C Serie C. Do prowadzącego Catanazaro traci aż 28 oczek, więc o bezpośrednim awansie właściwie nie ma mowy. Delfiny czeka walka w play-offach.

Komentarze

Na temat “Legendarny trener wraca do pracy. Celem awans do Serie B