Legendarny trener porównał potencjał Napoli i Milanu

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti Pressfocus

Napoli czekają w najbliższym czasie aż trzy starcia z AC Milanem. Błękitni zmierzą się z Rossonerimi najpierw Serie A, a potem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Sytuację obu zespołów porównał legendarny trener Milanu – Arrigo Sacchi. 

  • Napoli czeka w najbliższym czasie kilka starć z Milanem
  • Arrigo Sacchi porównał grę obu drużyn
  • Legendarny trener skomplementował również Luciano Spalettiego

“Spaletti jest obecnie najlepszym trenerem we Włoszech”

Los chciał, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzów czeka nas włoski pojedynek. Napoli trafiło na Milan, co oznacza, że na przestrzeni nieco ponad dwóch tygodni oba zespoły zmierzą się aż trzykrotnie. Pierwszy mecz rozegrany będzie w niedzielę w ramach 28. kolejki Serie A.

Przed hitem Serie A wywiadu dla Kelbet udzielił legendarny trener Milanu – Arrigo Sacchi. Porównał on obecną sytuację i potencjał obu drużyn. Włoch przyznał, że Luciano Spalletti jest obecnie w jego opinii najlepszym trenerem we Włoszech. 

– To dwie drużyny, które grają emocjonujący futbol. Próbują narzucić swój styl gry i być bohaterami, grając odważnie w piłkę nożną. Zarówno Napoli, jak i Milan mają dwóch bardzo dobrych trenerów. W lidze włoskiej jest wielu świetnych taktyków, ale bardzo niewielu strategów. Istnieje duża różnica – taktyk czeka jedynie na błąd przeciwnika, podczas gdy strateg ma wielki plan i wie, jak go osiągnąć – stwierdził. 

– Napoli radzi sobie w tym roku bardzo dobrze dzięki trzem ważnym elementom w piłce nożnej: silnej motywacji, duchowi zespołowemu i wysokiej jakości grze. Te trzy czynniki pomagają graczom nie czuć się na boisku samotnymi i stale poprawiać swoje wyniki – dodał.

– W tym roku najlepszym trenerem we Włoszech jest Spalletti. W zeszłym roku powiedziałem Pioli, ale w tym roku wszystko się zmieniło. We włoskim futbolu jest trzech, a może więcej świetnych menedżerów. Niektórzy porzucają już jednak defensywny styl gry– zakończył.

Czytaj też: Pioli przed meczami z Napoli. “Nikt nie jest niepokonany”

Komentarze