Legenda przedłużyła umowę z Milanem

Paolo Maldini
Paolo Maldini fot. PressFocus

Paolo Maldini rzutem na taśmę podpisał nowy kontrakt z Milanem. Tym samym legenda Rossonerich wciąż będzie dyrektorem technicznym mistrzów Serie A. Nowy kontrakt byłego reprezentanta Włoch ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

  • Paolo Maldini nie rozstał się z Milanem
  • 54-latek tuż przed wygaśnięciem umowy doszedł do porozumienia ze sternikami klubu w sprawie nowego kontraktu
  • Włoch będzie w ekipie z Mediolanu co najmniej do 2024 roku

Maldini na dłużej w Milanie

Paolo Maldini w ostatnim dniu czerwca spędził kilka godzin w siedzibie głównej Milanu. Włoch wraz ze swoimi pełnomocnikami jednocześnie uzgadniał warunki nowej umowy z klubem ze Stadio San Siro. Ostatecznie były reprezentant Włoch doszedł do porozumienia ze sternikami Rossonerich.

100 minut przed wygaśnięciem dotychczasowej umowy Maldini przedłużył kontrakt z klubem. – Wszystko zostało uzgodnione. dokonaliśmy tego praktycznie w ostatniej chwili. Cieszę się, że tu jestem. Jednocześnie wszyscy jesteśmy gotowi planować przyszłość w Milanie – mówił 54-latek cytowany przez Football Italia.

Nie tylko Maldini miał parafować nowy kontrakt, ale także Frederic Massara. To bez wątpienia jedne z ważniejszych decyzji, które mają być podjęte w klubie z Mediolanu po zmianach właścicielskich, gdy Milan trafił w ręce amerykańskich inwestorów RedBird. Niemniej fundusz inwestycyjny Elliott Management pozostaje udziałowcem mniejszościowym. Cała transakcja ma natomiast zostać sfinalizowana we wrześniu.

Były włoski defensor to legenda klubu, która całą swoją karierę spędziła w Milanie. Maldini następnie został dyrektorem ds. rozwoju we włoskiej ekipie, co miało miejsce w 2018 roku. W kolejnym roku został wybrany na dyrektora technicznego, będąc nim do dzisiaj.

Czytaj więcej: Milan znalazł następcę Romagnoliego?

Komentarze

Comments 6 comments

Gdybys umial czytac w innym jezyku niz ojczysty, z czym widze tez jest problem, to bys wiedzial o czym mowie. Zreszta co ma poddanie czegos w watpliwosc z radoscia z sukcesow ? Chlopie wyluzuj bo cos Ci peknie.