Legenda Napoli w nowym klubie. Chce być gotowy na Euro

Marek Hamsik
Marek Hamsik PressFocus

Marek Hamsik, drugi najlepszy strzelec w historii Napoli, został zawodnikiem IFK Goeteborg. Ostatnim klubem Słowaka był chiński Dalian Professional FC.

Hamsik wraca do Europy

Marek Hamsik opuścił Napoli w 2019 roku jako zawodnik z największą liczbą występów w historii klubu Serie A. Był także jego najlepszym strzelcem – później wyprzedził go Dries Mertens. Przeszedł do chińskiego klubu Dalian Professional FC za 20 milionów euro. Nie sięgnął z nim po żadne trofeum, a ostatni mecz rozegrał we wrześniu ubiegłego roku.

W poniedziałek szwedzki klub IFK Goeteborg powiadomił, że podpisał ze Słowakiem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

“Przeszedł testy medyczne, a kontrakt jest podpisany” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Osiągnęliśmy bardzo dobry dialog od samego początku znajomości, a on podziela naszą wizję. Marek jest tu, by występować i jest bardzo zmotywowany. Uosabia wszystko to, czym chce być IFK Goeteborg. Jego zdolności, charyzma, profesjonalizm i pasja czynią go wyjątkowym – powiedział dyrektor sportowy klubu, Pontus Farnerud.

Chce zagrać na Euro i zmierzyć się z Polakami

Marek Hamsik chce być w rytmie meczowym przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy, które będą dla niego prawdopodobnie ostatnim wielkim turniejem z kadrą Słowacji. Jego reprezentacja zmierzy się w jego trakcie z reprezentacją Polski, a także ekipami Szwecji i Hiszpanii w ramach meczów grupy E. Były pomocnik Napoli jest nie tylko legendą Petronopei, ale i reprezentacji Słowacji. Z 26 bramkami jest najlepszym strzelcem w jej historii, rozegrał też najwięcej spotkań w jej barwach.

Komentarze

Na temat “Legenda Napoli w nowym klubie. Chce być gotowy na Euro