Legenda Interu oceniła bramkarzy Serie A: “Szczęsny pewnym punktem Juve”

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Wojciech Szczęsny uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy w Serie A. Ostatnio na temat reprezentanta Polski głos zabrał były bramkarz Interu Mediolan i reprezentacji Włoch – Gianluca Pagliuca. 53-latek pozwolił sobie na ocenę kilku golkiperów występujących w lidze włoskiej.

Czytaj dalej…

Wojciech Szczęsny, Gigi Donnarumma i Samir Handanovic to według wielu opinii najlepsi bramkarz we włoskiej ekstraklasie. Tymczasem Gianluca Pagliuca wyraził swoje zdanie na ten temat, odnosząc się między innymi do gry reprezentanta Polski w szeregach Starej Damy.

– Trudno jest grać, mając z boku kogoś takiego jak Gianluigi Buffon. Wojciech Szczęsny, gdy przychodził do Juve miał za sobą kilka błędów w Arsenalu. Teraz jednak jest pewnym punktem Juventus – chwalił Polaka urodzony w Bolonii 40-krotny reprezentant Włoch.

Pagliuca uważa, że ​​Gigi Donnarumma jest najlepszym bramkarzem Serie A. – Ma 21 lat i rozegrał prawie 200 meczów w lidze włoskiej, to niesamowite. W moim odczuciu jest najlepszym na swojej pozycji w Serie A – przekonywał Włoch.

– Wyróżnia się innymi cechami niż Gigi Buffon. Widziałem go na żywo, gdy reprezentacja grała w Bolonii. Widząc go, pomyślałem sobie, że jest ogromny. Jego ręce są trzy razy większe niż może – uzupełnił Pagliuca.

Były włoski bramkarz skomentował także postawę bramkarza postrzegane cały czas za wielki talent. – Alex Meret to kompletny bramkarz, który miał kilka wzlotów i upadków w zeszłym sezonie. Nie jest łatwo grać na zmianę z Davide Ospiną. Tym bardziej że ten jest pierwszym na swojej pozycji w reprezentacji Kolumbii. To nie jest łatwa sytuacja. Gdyby Meret miał więcej okazji do gry, mógłby być jeszcze lepszym bramkarze – powiedział Pagliuca.

Komentarze