Lega Serie A przyznała indywidualne wyróżnienia

Mike Maignan
Mike Maignan Pressfocus

Sezon 2021/2022 w Serie A zakończy się w ten weekend. Już teraz poznaliśmy jednak pięciu piłkarzy wyróżnionych przez Lega Serie A.

  • Lega Serie A poinformowała kto wygrał nagrodę dla najlepszej piłkarza w danej katagorii
  • Wyróżnienia dostali piłkarz Milanu, Interu, czy Torino
  • Głos zabrał też dyrektor generalny Lega Serie A

Najlepsi docenieni

Liderem tabeli ligi włoskiej jest Milan, który ma spore szanse na wygranie Serie A. Nie byłoby to możliwe bez Mike’a Maignana. Francuz został wybrany najlepszym bramkarzem. W gronie obrońców wyróżnienie otrzymał Gleison Bremer. Wśród pomocników zdecydowano się na Marcelo Brozovicia. Tytuł najlepszego snajpera trafił do Ciro Immobille. W gronie u-23 wyróżniono Victora Osimhena.

Wyrównany i niepewny sezon dobiega końca w sposób, jakiego nie widzieliśmy od lat, a wszystkie werdykty wiszą na włosku do ostatniego dnia. To wszystko jest zasługą przede wszystkim wspaniałych zawodników na boisku, którzy stworzyli widowisko pełne emocjonujących meczów i spektakularnych indywidualnych zagrań – stwierdził dyrektor generalny Lega Serie A Luigi De Siervo.

Dziękujemy w szczególności tym pięciu zawodnikom, którzy wyróżnili się w swoich rolach jakością techniczną, osobowością i zaangażowaniem, a także wszystkim klubom, trenerom i sportowcom, którzy zachwycili miliony kibiców z całego świata, którzy z pasją śledzą nasze zawody” – dodał.

Najlepszy bramkarz: Mike Maignan (Milan)

Najlepszy obrońca: Gleison Bremer (Torino)

Najlepszy pomocnik: Marcelo Brozović (Inter)

Najlepszy napastnik: Ciro Immobile (Lazio)

Najlepszy gracz U-23: Victor Osimhen (Napoli)

Czytaj także: Jeden z inwestorów wycofał się z walki o Milan

Komentarze