Lega Serie A: Juventus – Napoli ma odbyć się zgodnie z planem

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC dzisiaj wieczorem w hicie włoskiej ekstraklasy w roli gospodarza ma się zmierzyć się z SSC Napoli. Wciąż jednak nie wiadomo, czy mecz zostanie rozegrany, na co wpływ ma mieć wzrost liczby zakażeń na COVID-19 w obu klubach. W związku ze sprawą oświadczenie wydał zarządca rozgrywek Lega Serie A.

Czytaj dalej…

Juventus FC z SSC Napoli ma zmierzyć się dzisiaj wieczorem na Allianz Stadium. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 20:45. Wygląda na to, że przedstawiciele władz rozgrywek nie widzą przeciwwskazań, aby spotkanie nie doszło do skutku.

“Lega Serie A potwierdza, że ​​mecz Juventusu przeciwko Napoli w Serie A w ramach 3. kolejki jest wciąż w planach. Spotkanie ma zostać rozegrane 4 października o godzinie 20:45” – czytamy w lapidarnym komunikacie.

W związku z powyższym wygląda na to, że sternicy Azzurrich będą musieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby drużyna w niedzielny wieczór była obecna w stolicy Piemontu, gdzie w zasadzie nie ma daleko, gdyż podróż samolotem liczyłaby mniej więcej dwie godziny.

Kalkulacja, co się bardziej opłaca?

Odnotujmy, że jak na razie żadnego komunikatu w sprawie nie wydał klub z Kampanii, mimo że Napoli miało w planach udać się do Turynu w sobotę wieczorem. Ze względu na rzekomy zakaz nałożony przez lokalne władze, aby nie opuszczać Neapolu, ostatecznie podróż zawodników Azzurrich wraz ze sztabem szkoleniowym w pierwotnie ustalonym terminie nie doszła do skutku.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że do sieci wyciekła kopia oświadczenia, która trafiła do rąk prezydenta Napoli Aurelio De Laurentiisa, z którego wynika, że wyraźnego zakazu podróżowania z Neapolu lokalny Instytut Zdrowia na klub ze stolicy Kampanii nie nałożył. Podobnie ma się sprawa z umieszczeniem całego zespołu na kwarantannie.

Piłkarze, którzy mieliby zostać poddani samoizolacji, to ci, którzy mieli mieć bliski kontakt z zawodnikiem, który miał pozytywny wynik na obecność COVID-19 – Piotrem Zielińskim. W kontekście Juventusu warto natomiast odnotować, że z tego klubu dwóch członków sztabu szkoleniowego miało pozytywny wynik na zakażenie “nieszczęsnym patogenem”.

Podopiecznym Gennaro Gattuso grozi walkower

Dodajmy, że nie tylko w Juventusie i Napoli miały miejsce pozytywne przypadki zakażenia na COVID-19 w ostatnim czasie. Podobne sytuacje miały miejsce w AC Milanie, Atalancie BC, czy Torino FC. Na żaden z tych klubów nie został w każdym razie nałożony zakaz podróżowania. Tym samym nie ma żadnych uwarunkowań, aby piłkarze, którzy mieli w poszczególnych klubach wynik negatywny na obecność “patogenu celebryty”, mogli zagrać.

Na tę chwilę w kontekście hitu Serie A zaplanowanego na wieczór sytuacja wygląda tak, że jeśli piłkarze Napoli nie pojawią się w Turynie, aby skonfrontować na zielonej murawie swoje siły z Juve, to zostaną ukarani walkowerem. Tym samym trzy “oczka” zainkasuje aktualny mistrz Serie A.

Komentarze