Lecce pozbawia Lazio szans na scudetto?

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

US Lecce sensacyjnie pokonało na swoim stadionie SS Lazio w spotkaniu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy. Bohaterem w szeregach gospodarzy okazał się Gabriel, który w drugiej części gry popisał się przynajmniej dwoma świetnymi interwencjami.

Stołeczna ekipa, chcąc dotrzymać kroku Juventusowi FC w walce o scudetto, musiała wygrać wtorkowe spotkanie. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rzymianom. Tym bardziej że sami walczyli o ligowy byt.

Lecce do swojej potyczki podeszło bardzo odważnie, a efektem tego był bramkowy remis do przerwy z udziałem obu ekip. Wynik spotkania został otwarty w piątej minucie, gdy po błędzie defensywy Giallorossich piłkę do siatki skierował Felipe Caicedo. Tym samym Lazio szybko wyszło na prowadzenie.

Tymczasem w 30. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, gdy piłkę po uderzeniu głową do siatki skierował Khouama Babacar. Jednocześnie pierwsze trzy kwadranse rywalizacji obfitowały w pewnego rodzaju niespodziankę, bo ligowy outsider odzierał pretendentów do mistrzostwa z punktów.

Po zmianie stron wyśniony cel o scudetto rzymian zgasł prawdopodobnie jak wypalona zapałka. Jest to następstwem gola z 47 minuty autorstwa Fabio Lucioniego. Tym samym Lecce wygrało swój mecz 2:1, dzięki czemu wskoczyło na 17. miejsce w ligowej klasyfikacji.