Kapitan Lecce mógł trafić do Premier League

Morten Hjulmand
Morten Hjulmand PressFocus

Morten Hjulmand podczas minionego zimowego okienka transferowego był obiektem zainteresowania ze strony angielskiego Southampton. Prezydent Lecce potwierdził, że do klubu wpłynęła oferta za defensywnego pomocnika.

  • Southampton w styczniu próbował pozyskać Hjulmanda
  • Duńczyk jest kluczowym zawodnikiem włoskiego Lecce
  • Beniaminek odrzucił ofertę za 23-latka, którą złożyli Święci

Southampton oferował 13 mln euro za Hjulmanda

Prezydent Lecce Sticchi Damiani w ostatniej wypowiedzi potwierdził, że zimą do włoskiego klubu wpłynęła propozycja za Mortena Hjulmanda. – W styczniu odrzuciliśmy ofertę za Mortena Hjulmanda. Wynosiła ona około 13 milionów euro – wyznał. Jak doprecyzował Fabrizio Romano, klubem, który wysłał tę propozycję za Duńczyka był angielski Southampton.

Beniaminek Serie A nie zgodził się na taką ofertę, ponieważ za kartę zawodniczą swojego kapitana oczekiwał przynajmniej 20 milionów euro. Defensywny pomocnik pomimo młodego wieku jest jednym z liderów zespołu, który z 27 punktami na koncie plasuje się na 13. miejscu w tabeli Serie A. Giallorossi są w niezłej sytuacji, ponieważ mają aż 10 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Reprezentant Danii z powodzeniem przywdziewa koszulkę Lecce od stycznia 2021 roku, kiedy to przeprowadził się na Stadio Via del Mare za 170 tysięcy euro z austriackiej drużyny – Admira Wacker. Wcześniej grał jeszcze dla Kopenhagi, w której akademii stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Morten Hjulmand w 22 meczach trwającej kampanii zaliczył 5 asyst. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 8 milionów euro. Umowa Duńczyka z Giallorossimi wygasa 30 czerwca 2024 roku, ale Lecce ma opcję przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

Komentarze