Leao wyjaśnia, dlaczego przedłużył kontrakt z Milanem. “Ludzie stali się moją rodziną”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Milan dopiął swego i finalnie porozumiał się z Rafaelem Leao w sprawie nowego kontraktu. Do oficjalnego ogłoszenia doszło w piątek. Portugalczyk po złożeniu podpisu udzielił wywiadu, w którym zdradził powody swojej decyzji.

  • Rafael Leao przedłużył kontrakt z Milanem do 2028 roku
  • Pomimo ogromnego zainteresowania, Portugalczyk zdecydował się pozostać na San Siro
  • – Nawet w trudnych chwilach wszyscy byli przy mnie – mówi gwiazdor drużyny

Leao nie skusił się na wielki transfer

Milan od kilku miesięcy prowadził wyczerpujące negocjacje z Rafaelem Leao w sprawie nowego kontraktu. Klub był pod ogromną presją, bowiem w przypadku braku porozumienie konieczna byłaby sprzedaż największej gwiazdy.

Ostatecznie obie strony zdołały ustalić najważniejsze kwestie, a władze Milanu mogły odtrąbić sukces. W piątek doszło do oficjalnego ogłoszenia przedłużenia kontraktu do 2028 roku. Na jego mocy Leao będzie zarabiał pięć milionów euro za sezon gry.

Portugalczyk odrzucił tym samym zainteresowanie wielu europejskich gigantów. W rozmowie z klubową telewizją zdradził, dlaczego podjął decyzję o pozostaniu na San Siro.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ tego chciałem i wyjaśniłem to Milanowi, wszystkim dyrektorom i moim kolegom z drużyny. Chciałem zostać i nadszedł właściwy moment. Doszliśmy do porozumienia, aby kontynuować moją historię tutaj. Milan to mój dom.

– Kiedy tu przyjechałem, wszyscy przyjęli mnie z otwartymi ramionami. Nawet w trudnych chwilach wszyscy byli przy mnie każdego dnia. Tutaj jestem u siebie: z tą pewnością siebie mogę wspiąć się na szczyt i wygrać wielkie rzeczy. Ludzie w Milanie stali się moją rodziną i to jest najważniejsze dla procesu mojego rozwoju.

– To czego chcę to wygrać wiele trofeów, przeżywać ponownie te emocje, które przeżyłem gdy wygraliśmy scudetto, ponieważ właśnie wtedy zobaczyłem wielkość tego klubu, który jest ogromny – mówi Leao.

Zobacz również: AC Milan przedłużył kontrakt z Rafaelem Leao

Komentarze