Leao nie ma wątpliwości. “Czuję się liderem zespołu”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. Imago/Gribaudi

Milan jest tego lata wyjątkowo aktywny na rynku transferowym. Działania klubu docenia Rafael Leao, który przychylnie wypowiada się na temat nowych zawodników.

  • Milan dokonał tego lata wielu ciekawych ruchów na rynku transferowym
  • Do zespołu trafili między innymi Christian Pulisic, Ruben Loftus-Cheek czy Samuel Chukwueze
  • Rafael Leao uważa, że klub robi dobrą robotę i ściąga dobrych graczy

Rossoneri u progu świetnego sezonu?

Miniony sezon Milan zakończył w pierwszej czwórce, co pozwoliło zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W trakcie letniego okienka zespół stracił Sandro Tonalego, który za rekordową sumę odszedł do Newcastle United. Zarobione na tym ruchu pieniądze klub przeznaczył na jakościowe wzmocnienia. Do drużyny trafiły takie nazwiska, jak Christian Pulisic, Samuel Chukwueze czy Ruben Loftus-Cheek.

Z ostatnich działań Milanu zadowolony jest Rafael Leao, który jakiś czas temu podjął decyzję o przedłużeniu swojego pobytu na San Siro.

Nowi zawodnicy pomagają mi w osiągnięciu mojego celu, którym – oprócz wygrania scudetto – jest rozwój piłkarski. Teraz czuję się bardziej dojrzały, czuję się liderem zespołu. Klub daje mi szansę wygrywania w każdym meczu sezonu. Myślę, że to odpowiednia drużyna do kontynuowania mojej kariery i osiągnięcia kolejnych celów, takich jak triumf w Lidze Mistrzów czy wygranie Złotej Piłki.

Myślę, że w tym sezonie będziemy mieli więcej opcji, zwłaszcza w ataku i pomocy. W poprzednich rozgrywkach nie było ich tak wiele. W dwumeczu z Interem cierpieliśmy z uwagi na fakt, że oni dokonali wielu zmian i mieli na ławce takie posiłki, które mogły wejść i uczynić różnicę. Teraz sytuacja się zmieniła, klub dokonał wielkich transferów takich jak Pulisic czy Loftus-Cheek. Ci zawodnicy podnoszą poziom zespołu i bardzo się cieszę, że mamy ich w drużynie – przekonuje Portugalczyk.

Zobacz również: Mistrz Europy zostaje w Neapolu. Podpisał z klubem długoletni kontrakt

Komentarze