Transfer Leandro Paredesa do Juventusu niezagrożony

Leandro Paredes
Leandro Paredes fot. PressFocus

Transfer Leandro Paredesa do Juventusu przedłuża się w czasie, ale nie jest w żaden sposób zagrożony. Matteo Moretto przekazuje, że zawodnik Paris Saint-Germain może przenieść się do Turynu na zasadach wypożyczenia z możliwością późniejszego wykupu.

  • Po kontuzji Paula Pogby Juventus zaczął się rozglądać za nowym środkowym pomocnikiem
  • Celem włoskiego giganta jest Leandro Paredes, który w PSG stał się postacią zbędną
  • Transakcja może się odbyć na zasadzie wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu

Transfer Paredesa niemal dogadany

Tego lata do Juventusu wrócił Paul Pogba, który zakończył swoją przygodę z Manchesterem United. Ta współpraca miała zwiastować poważne wzmocnienie środka pola, choć na jego grę kibice będą musieli jeszcze trochę poczekać. Francuz doznał kontuzji, na skutek której opuści początek sezonu.

Aby nie stracić na jakości, “Stara Dama” szybko zaczęła się rozglądać za potencjalnym kandydatem do uzupełnienia luki po Pogbie. W mediach przewijało się między innymi nazwisko Sergeja Milinkovicia-Savicia, choć głównym celem od dawna był Leandro Paredes.

Juventus nawiązał kontakt z paryżanami w sprawie transferu Argentyńczyka już jakiś czas temu. Transakcja wciąż nie została sfinalizowana, choć nie ma opcji, że ostatecznie do niej nie dojdzie. Matteo Moretto przekonuje, że wszystkie kwestie są już niemal dogadane.

Najprawdopodobniej Paredes dołączy do Juventusu na zasadach rocznego wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu. Dla zawodnika będzie to powrót do Włoch, gdzie grał w latach 2014-2017. W barwach AS Romy oraz Empoli wystąpił łącznie w 87 meczach.

Zobacz również: Włoskie media zgodne. Inzaghi może odetchnąć

Komentarze

Comments 8 comments