LE: Ważna wygrana Romy

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. Grzegorz Wajda

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy odnieśli w czwartek piłkarze Romy, którzy wysoko 3:0 pokonali na wyjeździe Istanbul Basaksehir. Dzięki tej wygranej podopieczni Paulo Fonseki awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy J.

Roma objęła prowadzenie w 30. minucie. Wówczas rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Mehmeta Topala wykorzystał Jordan Veretout.

W kolejnych minutach goście z Włoch zadali kolejne ciosy. W 41. minucie na 2:0 podwyższył Justin Kluivert, który po podaniu Lorenzo Pellegriniego, wpadł z piłką w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Jeszcze przed przerwą trzeciego gola zdobył Edin Dzeko. Kolejnym świetnym podaniem popisał się Pellegrini, a reprezentant Bośni po opanowaniu piłki w polu karnym, celnie uderzył mając przed sobą tylko golkipera gości.

W drugiej połowie Roma spokojnie kontrolowała wydarzenia na boisku, a kibice nie doczekali się kolejnych goli.

Istanbul Basaksehir – AS Roma 0:3 (0:3)

0:1 Veretout (k.) 30′
0:2 Kluivert 41′