LE: Porażka i awans Napoli. Gol Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Salzburg pokonał 3:1 Napoli w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Do ćwierćfinału awansowali jednak Włosi, którzy nie roztrwonili zaliczki z pierwszego spotkania. Jedynego gola dla Napoli w rewanżowym meczu zdobył Milik.

Napoli do rewanżowego spotkania w Salzburgu przystępowało w komfortowej sytuacji, po tym jak pierwszy pojedynek na własnym stadionie wygrali 3:0. Czwartkowy pojedynek również potoczył się po ich myśli, bowiem w 14. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Arkadiusz Milik, który popisał się efektownym uderzeniem, po tym jak piłka trafiła do niego dość przypadkowo.

Salzburg zamierzał jednak pokazać się z dobrej strony i szukał swoich okazji. W 25. minucie doprowadził do wyrównania. Po podaniu Szoboszlaia, jednego z obrońców Napoli w polu karnym świetnie ograł Moanes Dabour, a następnie pewnym uderzeniem trafił do siatki. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 65. minucie mający optyczną przewagę w tym meczu zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Ulmera z lewego skrzydła, piłkę do bramki Napoli z kilku metrów skierował Fredrik Gulbrandsen.

W 87. minucie bliski zdobycia efektownego gola był Dabour, który z około dwunastu metrów uderzył nożycami. Piłka trafiła jednak w słupek bramki strzeżonej przez Mereta. W doliczonym czasie gry Salzburg zdobył trzeciego gola. Bramkarz Napoli uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Leitgeb. Spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 Salzburga.

Red Bull Salzburg – SSC Napoli 3:1 (1:1)