LE: Lazio wykonało plan minimum, ale niedosyt pozostał

Ciro Immobile
Ciro Immobile Pressfocus

Na koniec grupowych zmagań w Lidze Europy, Lazio rywalizowało z Galatasaray. Rzymianie nie zdołali jednak pokonać rywali z Turcji i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Wcześniejszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną gości, więc tylko trzy punkty mogły zapewnić Lazio pierwsze miejsce w tabeli.

Lazio i Galatasaray grają dalej

Lazio przed startem pojedynku miało prosty plan. Żeby awansować do fazy pucharowej, należało pokonać Galatasaray. Pomimo lepszej gry od początku spotkania, wynik przez dłuższy czas nie ulegał zmianie. Rzymianie stworzyli sobie wiele świetnych okazji, jednak w większości z nich brakowało skuteczności czy ostatniego podania.

Jedną z lepszych okazji do strzelenia gola przed przerwą miał Ciro Immobile. Napastnik odwrócony plecami do bramki oddał mocny strzał w kierunku poprzeczki. Piłka w ostatniej chwili przeleciała tuż ponad poprzeczką.

Natomiast w drugiej połowie Lazio dalej dyktowało warunki gry. Pomimo przewagi, nie udało się wpakować piłki do siatki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W poniedziałek (13 grudnia) obie ekipy poznają swoich rywali w 1/16 finału, kiedy wystartuje ceremonia losowania par fazy pucharowej.

Komentarze