LE: Roma postawiła kropkę nad “i”

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

AS Roma nie dała żadnych szans Sportingowi Braga w rewanżowym starciu 1/16 finału Ligi Europy. Rzymianie wygrali z portugalską ekipą 3:1. Jednocześnie wywalczyli spokojny awans do kolejnej rudny rozgrywek.

Rzymianie nie pozostawili rywalom złudzeń

AS Roma do swojej czwartkowej batalii przystępowała, będąc w bardzo dobrym położeniu. Podopieczni Paulo Fonseki wygrali pierwsze starcie z ekipą z Portugalii 2:0. Tym samym to Giallorossi byli zdecydowanym faworytem do awansu. Sporting Braga nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry na obiekcie w Rzymie.

Pierwsza tak naprawdę groźna akcja meczu miała miejsce w 23. minucie. Na ładny strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Stephan El Shaarawy. Piłka po uderzeniu Włocha trafiła jednak w słupek. Do odbitej futbolówki dopadł jednak Edin Dzeko, który jak na lisa pola karnego przystało, skierował piłkę do siatki. Rzymianie objęli prowadzenie.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy wynik co prawda nie uległ już zmianie, ale zdecydowanie zespołem dominującym byli gospodarze, którzy udowodnili, że są aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji. Niestety jednak razili nieskutecznością, chociaż byli głodni bramek. Do przerwy miał miejsce wynik 1:0 dla Wilków.

Grad goli w drugiej połowie

W drugiej pierwsze 30 minut nie obfitowało w gole. Za to w ostatnim kwadransie rywalizacji worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Najpierw w 75. minucie gola na 2:0 strzelił Carles Perez, który dostawił nogę do świetnie dogranej piłki przez Lorenzo Pellegriniego. Losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte.

Tymczasem w 88. minucie niefortunne trafienie samobójcze zaliczył Bryan Cristante. Niemniej ostatnie słowo należało do Borjy Mayorala w doliczonym czasie spotkania, który strzałem z bliska ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Giallorossich. Swojego kolejnego przeciwnika rzymianie poznają w piątek po godzinie 13:00.