Lazio z pole position w walce o kapitana Milanu

Alessio Romagnoli
Alessio Romagnoli fot. PressFocus

SS Lazio według informacji dziennikarza Nicolo Schiry jest bardzo blisko porozumienia z obrońcą Alessio Romagnolim. Zawodnik aktualnie broni barw AC Milan, z którym ma jednak umowę tylko do końca czerwca tego roku. Do ekipy z Rzymu może zatem trafić na zasadzie wolnego transferu.

  • Powoli kończy się przygoda Alessio Romagnoliego z Milanem
  • Dziennikarz Nicolo Schira twierdzi, że zawodnik jest bardzo blisko dołączenia do Lazio
  • W klubie z Rzymu zawodnik ma zarabiać rocznie 3,2 miliona euro

Lazio wzmocni się kosztem Milanu

SS Lazio od dłuższego czasu interesuje się Alessio Romagnolim. Do porozumienia między obiema stronami jednak jeszcze nie doszło. Tymczasem nowe wieści na temat przyszłości zawodnika przekazał dziennikarz Nicolo Schira.

Kapitan Milanu ma podobno podpisać kontrakt z klubem z Rzymu na pięć lat. 27-latek dzięki takiej umowie będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości ponad trzech milionów euro rocznie. Jednocześnie w porozumieniu mają być zawarte dodatkowe bonusy.

Już wcześniej pojawiły się informacje, że Romagnoli nie wyraził zgodny na przedłużenie kontraktu z Milanem. Zawodnik do ekipy z Mediolanu trafił w 2015 roku z Romy. Włoski obrońca w tym sezonie wystąpił łącznie w 25 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i asystę.

Romagnoli w 2016 roku zadebiutował w reprezentacji Włoch. Jak na razie rozegrał w niej 16 meczów. Rynkowa wartość zawodnika to 20 milionów euro.

Czytaj więcej: Nasilają się spekulacje dotyczące transferu Dybali

Komentarze