Lazio podwyższa ofertę dla Romagnolego

Alessio Romagnoli
Alessio Romagnoli PressFocus

Lazio jest coraz bardziej zdeterminowane, aby zakontraktować obrońcę Milanu Alessio Romagnolego. Jak donosi Corriere dello Sport, Biancocelesti podnieśli swoją ofertę, mając nadzieję na pozytywną odpowiedź ze strony zawodnika, któremu w czerwcu wygasa kontrakt.

  • Romagnoli zastanawia się nad swoją przyszłością
  • Rozmowy o przedłużeniu umowy z Milanem stanęły w martwym punkcie
  • Ostatnia oferta Lazio opiewa na 3,2 miliona euro na sezon

Lazio jest zmuszone do zdecydowanych ruchów

Maurizio Sarri musi zacząć myśleć o konstruowaniu formacji defensywnej na przyszły sezon. W czerwcu wygasają kontrakty Luiza Felipe oraz Patrica, odejście z Rzymu rozważa także Francesco Acerbi. Lazio stoi więc pod ścianą, a przynajmniej częściowym rozwiązaniem problemu mógłby okazać się transfer Alessio Romagnolego, którego w lipcu będzie można sprowadzić za darmo.

Zawodnik Milanu, który zarabia obecnie 5,5 miliona euro za sezon gry, będzie musiał pogodzić się ze znaczną obniżką. Rossoneri w ramach przedłużenia umowy zaproponowali mu jedynie 2,5 miliona. Lazio zdecydowało się znacznie przebić tę ofertę, kładąc na stół 3 miliony euro. Teraz propozycja ze strony Biancocelestich wzrosła do 3,2 miliona na rok. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za przeprowadzką do Rzymu jest fakt, że Romagnoli kibicuje Lazio od lat. Sarri chciałby ponadto budować drużynę na piłkarzach włoskiego pochodzenia, a 27-latek byłby idealnym kandydatem do zostania jednym z jej filarów.

Romagnoli, mimo ciągłego szacunku ze strony kibiców i włodarzy, stracił w Mediolanie status niezastąpionego. W ustabilizowaniu formy nie pomagają mu dość częste urazy. W sezonie 2021/22 wystąpił łącznie w 25 spotkaniach. Portal Transfermarkt wycenia go na 20 milionów euro.

Czytaj także: PSG oferuje 80 mln euro za gwiazdę Lazio

Komentarze