Lazio wyszarpało trzy punkty Fiorentinie

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

W ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki Serie A, Lazio Rzym przed własną publicznością pokonało 2:1 Fiorentinę. Wygrana podopiecznym Simone Inzaghiego nie przyszła jednak łatwo.

Piłkarze Lazio po ostatniej porażce 2:3 z Atalantą Bergamo, do sobotniego spotkania z Fiorentiną przystępowali tylko z jednym celem, jakim było zdobycie trzech punktów.

Pierwsza połowa nie ułożyła się jednak po myśli gospodarzy. W 25. minucie dał im o sobie znać Franck Ribery, który przeprowadził świetną indywidualną akcję. Były reprezentant Francji wpadł z piłką w pole karne z lewej strony, a następnie mocnym strzałem zaskoczył Strakosę. Jak się okazało była to jedyna bramka w tej odsłonie meczu.

Kilka minut po przerwie Fiorentina była blisko zdobycia drugiego gola, ale futbolówka po strzale Rahida Ghezzala trafiła w poprzeczkę. Podwyższyć prowadzenie gości próbował również Nikola Milenković, ale uderzył z dystansu nieznacznie niecelnie.

Tymczasem w 67. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Lazio, po tym jak Bartłomiej Drągowski, zdaniem arbitra, nieprzepisowo powstrzymywał Felipe Caicedo. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał niezawodny Ciro Immobile.

Lazio nie zamierzało na tym poprzestawać i w 83. minucie zdobyło drugiego gola. Polskiego bramkarza Fiorentiny precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Luis Alberto. Lazio zdobyło tym samym trzy punkty i pozostaje w grze o mistrzowski tytuł.