Lazio wymieni obsadę bramki

Sergio Rico
Sergio Rico PressFocus

Kontrakty Pepe Reiny i Thomasa Strakoshy wygasają wraz z końcem obecnego sezonu. Lazio musi więc myśleć o nowym bramkarzu. Poważnym kandydatem do gry w drużynie Biancocelestich jest Sergio Rico.

  • Lazio planuje transfer hiszpańskiego bramkarza Sergio Rico
  • 28-latek przebywa obecnie na wypożyczeniu w RCD Mallorca, a jego macierzystym klubem jest PSG
  • Do roli drugiego golkipera Biancocelestich przymierza się Ivana Provedela ze Spezii

Kolejny Hiszpan w bramce Lazio?

Wielu zawodnikom Lazio pod koniec obecnego sezonu kończą się kontrakty. Nie inaczej sprawa ma się z dwoma bramkarzami: Pepe Reiną i Thomasem Strakoshą. Ta sytuacja zmusza rzymski klub do poszukiwania alternatyw.

Najbliżej przenosin do Biancocelestich wydaje się być Sergio Rico. 28-latek od stycznia występuje w hiszpańskiej Mallorce, gdzie został wypożyczony z PSG. Jeśli chodzi o obsadę bramki (choć nie tylko), w Paryżu mają kłopot bogactwa. Hiszpan nie był w stanie rywalizować z Keylorem Navasem i Gianluigim Donnarummą, więc udał się na wypożyczenie. Włodarze lidera Ligue 1 nie powinni też robić wielkich problemów przy ewentualnym transferze definitywnym. Igli Tare, dyrektor sportowy Lazio, jest pozytywnie nastawiony do tego ruchu.

Sergio Rico przez kilka lat reprezentował barwy Sevilli. W 2018 roku został wypożyczony do Fulham, a rok później dołączył do PSG (najpierw na zasadzie wypożyczenia, następnie w ramach transferu definitywnego za 6 milionów euro). Aktualnie występuje w Mallorce, gdzie jest podstawowym branmkarzem. Od początku stycznia zagrał w ośmiu spotkaniach LaLiga.

Lazio myśli również o pozycji drugiego bramkarza. Rzymski klub postara się zakontraktować Ivana Provedela ze Spezii, który wygrywa rywalizację o miejsce w bramce liguryjskiego klubu z Jeroenem Zoetem.

Czytaj także: Lazio ustaliło cenę za Milinkovicia-Savicia

Lazio Rzym
Sassuolo
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. kwietnia 2022 17:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze