Lazio wygrywa z Napoli, fatalny błąd bramkarza

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Grzegorz Wajda

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze Lazio, którzy przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonali Napoli. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Ciro Immobile po fatalnym błędzie bramkarza gości.

Sobotni pojedynek na Stadio Olimpico był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 19. kolejki Serie A. W roli faworyta przystępowali piłkarze Lazio, którzy chcieli potwierdzić wysoką formę w ostatnich tygodniach.

W pierwszej połowie groźniejsi byli gospodarze, ale ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej odsłonie meczu bliski uzyskania prowadzenia dla Napoli był Piotr Zielińskiego. Po strzale reprezentanta Polski zza pola karnego i interwencji Strakoshy piłka odbiła się od słupka.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 83. minucie. Fatalny błąd popełnił wówczas bramkarza gości David Ospina, który stracił piłkę we własnym polu karnym. Futbolówkę przejął Ciro Immobile i skierował ją do pustej bramki. Napoli nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć.

SS Lazio – SSC Napoli 1:0 (1:0)

1:0 Immobile 83′