Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio wygrywa z Brescią! Immobile coraz bliżej złotego buta

Lazio pokonuje Brescię 2:0 w meczu 37. kolejki Serie A. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Ciro Immobile, co oznacza że wyprzedził on Lewandowskiego w walce o złoty but i jest coraz bliżej do zdobycia tej nagrody. Trzy punkty Rzymian dają im jeszcze nadzieję na wicemistrzostwo Włoch.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, choć lekką przewagę było widać po stronie gospodarzy. Wyszli oni dość szybko na prowadzenie, bo w 17. minucie. Wtedy to ładną akcją dwójkową popisali się Correa i Immobile. Argentyńczyk podał piłkę w pole karne, którą ciałem zasłonił Włoch. Lider klasyfikacji złotego buta odegrał piłkę do Joaquina, a ten wykazał się bardzo dobrym panowaniem nad piłką i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa była już totalnie zdominowana przez Lazio. Goście nie oddali w niej ani jednego celnego strzału, natomiast gospodarze starali się jak najbardziej pomóc Immobile, aby Włoch zapewnił sobie indywidualną nagrodę. Ciro marnował bardzo wiele sytuacji, ale pod koniec meczu dopiął swego.

W 83. za asystę przy pierwszym golu, odwdzięczył się Correa. Argentyńczyk zagrał do Immobile prostopadłą piłkę i Włoch w sytuacji sam na sam oddał płaskie uderzenie na dalszy słupek, ustalając wynik spotkania na 2:0.