Lazio wygrywa w Mediolanie

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Na zakończenie rywalizacji w 29. kolejce Serie A, Lazio Rzym wywalczyło trzy punkty w Mediolanie, gdzie skromnie 1:0 pokonało miejscowy Inter.

Czytaj dalej…

Przed niedzielnym spotkaniem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Za Interem z pewnością przemawiał jednak atut własnego boiska. Z kolei Lazio zdawało sobie sprawę, że w przypadku wygranej może przeskoczyć Romę w ligowej tabeli.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli Nerazzurri, ale najpierw w bramce świetnie spisał się Strakosa, a następnie Skriniar praktycznie nie trafił do pustej bramki.

Tymczasem w 13. minucie na prowadzenie wyszło Lazio. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Luisa Alberto, do piłki w polu karnym dopadł Sergej Milinović-Savić i uderzeniem głową z bliska pokonał bezradnego Handanovicia. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, choć obie drużyny miały jeszcze swoje okazje.

W drugiej połowie Lazio przede wszystkim starało się kontrolować mecz i bronić korzystnego dla siebie wyniku. Ta sztuka gościom udała się w stu procentach, bowiem wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Inter Mediolan – Lazio Rzym 0:1 (0:1)

0:1 Milinković-Savić 13′

Inter: Handanović – D’Ambrosio (79′ Candreva), Skriniar, Miranda, Asamoah – Vecino, Brozović – Politano, Valero (74′ Nainggolan), Perisić – Balde (84′ Mario)

Lazio: Strakosa – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Romulo Romulo, Milinković-Savić, Leiva, Alberto (67′ Parolo), Lulić (87′ Durmisi) – Correa (27′ Caicedo), Immobile

Komentarze