Lazio wydało oświadczenie ws. środowych wydarzeń

Puchar Włoch
Puchar Włoch

Lazio wydawało oświadczenie na temat rasistowskich i faszystowskich przyśpiewek, ale także zaprotestowało przeciwko “uproszczonej tendencji mediów do uznawania wszystkich kibiców Lazio jako odpowiedzialnych za działania jednostek”.

Czytaj dalej…

Lazio wygrało 1:0 w półfinałowym meczu Pucharu Włoch z Milanem na San Siro, co pozwoliło mu awansować do trzeciego finału tych rozgrywek w ciągu pięciu ostatnich lat. Jednak przed meczem, a także w jego trakcie, rywalizacja była przyćmiona ciągłymi rasistowskich nadużyciami w kierunku Tiemoue Bakayoko i Francka Kessiego.

Przed meczem doszło również do incydentu, podczas którego 50 osób trzymało baner z napisem “Szacunek dla Benito Mussoliniego” na ulicach miasta w pobliżu Piazzale Loreto, gdzie faszystowski dyktator został zabity pod koniec II wojny światowej.

“Lazio wyraźnie dystansuje się od zachowań i przejawów, które w żaden sposób nie odpowiadają wartościom sportowym, które klub promował i wspierał przez 119 lat” – czytamy w oświadczeniu.

“Lazio odrzuca również i kwestionuje uproszczoną tendencję mediów, do uznawania wszystkich kibiców Lazio za odpowiedzialnych za działania kilku jednostek. Klub zawsze walczył o poszanowanie prawa i uczciwe zachowanie” – czytamy dalej.

Władze zidentyfikowały i zatrzymały 22 osoby odpowiedzialne za incydent z banerem, w tym 19 kibiców Lazio i trzech kibiców Interu.

Komentarze