Lazio ustaliło cenę za Milinkovicia-Savicia

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic fot. PressFocus

Sergej Milinkovic-Savic latem tego roku może zmienić barwy klubowe i rozstać się z Lazio. Według informacji Il Messaggero klub z Rzymu ustalił już cenę wywoławczą za reprezentanta Serbii.

  • Sergej Milinkovic-Savic możliwe, że latem zmieni barwy klubowe
  • Il Messaggero podało, że Lazio oczekuje za zawodnika 80 milionów euro
  • Serb ma ważną umowę jeszcze nieco ponad dwa lata z rzymianami

Milinkovic-Savic wyceniony przez Lazio

Sergej Milinkovic-Savic ma kontrakt ważny z Lazio do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości zawodnika wskazują, że klub z Rzymu jest otwarty na rozstanie z zawodnikiem. Pod warunkiem, że pojawi się oferta za piłkarza w wysokości 80 milionów euro.

Chętnych na Milinkovicia-Savicia nie brakuje. W kolejce po piłkarza ustawiły się już takie ekipy jak: PSG, Man Utd, Juventus, czy Inter Mediolan. Jeśli transakcja z udziałem Serba stanie się faktem, to wówczas z pieniędzy z tego transferu klub z Rzymu mógłby pozyskać zawodników, pasujących do koncepcji Maurizio Sarriego.

Milinkovic-Savic trafił do Lazio w 2015 roku z Genk. W tym sezonie 27-latek strzelił osiem goli, a także zaliczył 10 asyst w 39 spotkaniach. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 70 milionów euro.

Ekipa z Rzymu plasuje się aktualnie na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Lazio legitymuje się dorobkiem 49 punktów na koncie. Zawodnicy Orłów wciąż liczą się w walce o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Lokatę nad Lazio znajduje się Atalanta, wyprzedzająca rzymian o dwa oczka.

Czytaj więcej: Włochy wkrótce mogą mieć jeszcze większy kłopot z napastnikami

Komentarze