Remis w hicie Serie A! Były kontrowersje i czerwone kartki

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Remisem 1:1 zakończył się mecz Lazio z Interem Mediolan. Po meczu więcej będzie się mówiło jednak o decyzjach arbitra, który pokazał aż dwie czerwone kartki, choć nie były one w pełni zasłużone.

Mecz Lazio z Interem był jednym z dwóch hitów trzeciej kolejki Serie A. Mediolańczycy rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw, ale w niedzielne popołudnie mierzyli się z mocnym rywalem. Rzymianie przed tygodniem ulegli Atalancie aż 1:4 i byli mocno zmobilizowani, aby wygrać.

Kibice mieli duże oczekiwania wobec poziomu tego meczu i po pierwszej połowie mogli poczuć niedosyt. Momentami tempo gry nie było najwyższe, a oba zespoły wyczekiwały na ruch przeciwnika. Mieliśmy jednak też świetne akcje oraz gola, którego w 30. minucie zdobył Inter. Ivan Perisic zagrał do Lautaro Martineza, który uderzył precyzyjnie w sam środek bramki. Lazio nie zdołało odpowiedzieć na to trafienie i do przerwy było 1:0 dla Mediolańczyków.

Gospodarze w drugiej połowie, a konkretnie w 55. minucie strzelili gola wyrównującego. Na pole karne dośrodkował Francesco Acerbi, podanie Włocha wykorzystał Sergej Milinkovic-Savic, który z bliska trafił w prawy róg bramki.

Gdy wydawało się, że Rzymianie łapią wiatr w żagle, sytuacja wymknęła im się spod kontroli. W 69. minucie Ciro Immobile dał się sprowokować Arturo Vidalowi i uderzył Chilijczyka w twarz. Arbiter pokazał Włochowi czerwoną kartkę gospodarze musieli grać w osłabieniu. Czerwień w 86. minucie zobaczył także Stefano Sensi, który odepchnął przeciwnika i musiał udać się do szatni. W ostatnich minutach wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami.

Po przerwie reprezentacyjnej Lazio zagra na wyjeździe z Sampdorią. Z kolei Inter zmierzy się z Milanem w derbach Mediolanu.