Lazio przygotowało się na rozstanie z Saviciem?

Piłkarze Lazio
Piłkarze Lazio fot. PressFocus

Marcos Antonio rozstał się z Szachtarem Donieck i w nowym sezonie będzie grał w Serie A. 22-latek dołaczył do Lazio. Dziennikarz Gianluca Di Marzio podaje, że suma transakcji wyniesie osiem milionów euro plus dwa miliony euro w formie bonusów.

  • Lazio sfinalizowało transfer z udziałem nowego pomocnika
  • Rzymianie wzmocnili się kosztem Szachtara Donieck, pozyskując Marcosa Antonio
  • 22-latek według wieści dziennikarza Gianluki Di Marzio może kosztować wraz z bonusami 10 mln euro

Lazio pozyskało Brazylijczyka do drugiej linii

Marcos Antonio to środkowy pomocnik, który do Szachtara Donieck trafił w 2019 roku. Jak dotąd w ekipie z Ukrainy zawodnik rozegrał łącznie 101 meczów, notując w nich dziewięć trafień i pięć asyst.

W nowej kampanii Brazylijczyk będzie występował w lidze włoskiej, reprezentując barwy Lazio. Marcos Antonio zwiąże się ze stołecznym klubem umową do 2027 roku. Dzięki porozumieniu z rzymianami zawodnik będzie rocznie zarabiał dwa miliony euro.

Nowy nabytek Orłów może być ciekawą alternatywą dla Sergeja Milinkovicia-Savicia. Przyszłość Serba w ekipie ze Stadio Olimpico stoi pod dużym znakiem zapytania. 27-latek co prawda ma kontrakt ważny do 2024 roku, ale chętnych na niego nie brakuje.

Lazio nowy sezon ligowy zacznie w drugi weekend sierpnia. Jak na razie nie jest znany terminarz rozgrywek. Jednocześnie rzymianie w kolejnej kampanii będą także rywalizować w Lidze Europy.

Czytaj więcej: Sarri doceniony. Włoch na dłużej w Lazio

Komentarze

Na temat “Lazio przygotowało się na rozstanie z Saviciem?