Lazio potwierdziło dobrą dyspozycję, grad bramek w Rzymie

Joaquin Correa
Joaquin Correa Pressfocus

Lazio pokonało Genoę 4:3 (2:0) w meczu 34. kolejki Serie A. Dzięki kompletowi punktów Lazio zgłosiło swoją chęć walki o Ligę Mistrzów. Dublet ustrzelił Joaquin Correa.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej spisywała się drużyna Lazio. Rzymianie przeważali, ale stwarzane przez nich sytuacje nie zagrażały przez dłuższy czas nie zagrażały bramce rywali. W 30. minucie Joaquin Correa otrzymał piłkę w pole karne i dobrze wykończył skonstruowaną akcję, otwierając wynik spotkania.

W 42. minucie niezbyt odpowiedzialnym zachowaniem popisał się zawodnik Genoi – Ivan Radovanovic, który sfaulował jednego z piłkarzy Lazio. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Ciro Immobile, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się niezwykle dobrze dla całego widowiska. Już w 47. minucie bramkę samobójczą zdobył Marusic. Pomocnik Lazio chcąc wybić podanie jednego z zawodników Genoi w pole karne, skierował futbolówkę do własnej bramki. Gospodarze nie załamali się jednak całą sytuacją, ponieważ już chwilę później byli w stanie odpowiedzieć. Immobile zagrał wtedy do Luisa Alberto, a Hiszpan uderzeniem sprzed szesnastki pokonał bezradnego golkipera.

W 56. minucie Lazio powiększyło swoją przewagę, zapewniając sobie spory komfort. Wtedy to Luis Alberto zagrał do Correi. Argentyńczyk wbiegł z piłką w pole karne, złamał akcję do środka i uderzył w stronę dalszego słupka. Wydawało się, że bramkarz będzie w stanie obronić to uderzenie, ale słabo odbił futbolówkę.

W dalszej części spotkania Genoa napsuła krwi Lazio, ponieważ ciągu dwóch minut wyprowadziła dwa szybkie ciosy, łapiąc kontakt. W 80. minucie rzut karny wykorzystał Scamacca, a chwilę później sytuację sam na sam wykorzystał Shomurodov. Gościom zabrakło jednak czasu, aby doprowadzić do wyrównania. Końcowy wynik to 4:3.