LE: Odpowiednia reakcja i ważne zwycięstwo Lazio

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić fot. PressFocus

Przed czwartkowymi zmaganiami sytuacja w grupie F była bardzo ciekawa, bowiem wszystkie zespoły miały na swoim koncie po pięć punktów. Lazio ograło na własnym terenie Midtjylland i znacząco przybliżyło się do awansu do fazy pucharowej.

• Midtjylland jako pierwsze wyszło na prowadzenie, ale Lazio zareagowało odpowiednio
  • Rzymianie wygrali 2-1 po bramkach Milinkovicia-Savicia i Pedro
  • Przedstawiciel Serie A ma osiem punktów i jest blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Europy

Lazio wywiązało się ze swojego zadania

Przed startem 5. kolejki sytuacja w grupie F prezentowała się bardzo emocjonująco. Wszystkie cztery drużyny zgromadziły po pięć punktów i miały równe szanse na awans do fazy pucharowej. O godzinie 18:45 Lazio podejmowało przed własną publicznością Midtjylland i celowało w zwycięstwo.

Nieoczekiwanie na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście. Gustav Isaksen zdecydował się na strzał zza pola karnego, a piłka skierowała się w dolny róg bramki i zatrzepotała w siatce. Rzymianie błyskawicznie przystąpili do ataku i zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. W 34. minucie Jonas Lossl fantastycznie obronił strzał Felipe Andersona. Chwilę później Lazio cieszyło się z wyrównania. Sergej Milinković-Savić wykorzystał dośrodkowanie Andersona i wbił piłkę do bramki gości. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale świetnie w bramce Midtjylland dysponowany byl Lossl.

Po zmianie stron Lazio kontynuowało ataki. W 58. minucie Pedro otrzymał podanie w polu karnym i bez zastanowienia uderzył na bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie. W 80. minucie Lazio mogło zamknąć wynik, lecz po drugim trafieniu Pedro arbiter dopatrzył się spalonego.

Do ostatniego gwizdka arbitra nie oglądaliśmy już kolejnych bramek. Lazio zyskało trzy punkty i awansowało na fotel lidera swojej grupy.