Lazio podjęło decyzję w sprawie Sarriego

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

SS Lazio sezon ligowy 2021/2022 zakończyło na piątej pozycji w ligowej tabeli. Stołeczna drużyna jednocześnie w kolejnej kampanii będzie reprezentować Serie A w Lidze Europy. Corriere dello Sport podaje natomiast, że kontrakt z klubem przedłużył Maurizio Sarri.

  • Lazio pracuje już nad przyszłością klubu
  • Corriere dello Sport przekazało nowe wieści w sprawie trenera
  • Maurizio Sarri podobno parafował z klubem z Rzymu nowy kontrakt

Sarri na dłużej w Lazio

SS Lazio zdecydowało się na zatrudnienie nowego szkoleniowca w czerwcu 2021 roku. Było to następstwem rozstania z Simone Inzaghim. Wybór sterników Orłów padł na Maurizio Sarriego.

63-letni trener w trakcie pierwszego sezonu w Lazio poprowadził drużynę w 47 spotkaniach. Wygrał 21 meczów, 13 zremisował i 13 przegrał. Bilans goli to 86 do 67 na korzyść rzymian.

Corriere dello Sport ujawniło z kolei, że Lazio podjęło decyzję o przedłużeniu kontraktu z Sarrim. Nowa umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Wkrótce ma mieć miejsce oficjalne ogłoszenie tej informacji.

W kontekście opiekuna Orłów zaznaczyć trzeba, że Włoch był bardzo rozczarowany pacą władz klubu w trakcie styczniowego okna transferowego. Jednocześnie Sarri był bardzo niezadowolony ze sprowadzenia Jovaniego Cabrala, który był postacią anonimową dla trenera i całego sztabu szkoleniowego rzymian. Za finalizacją transakcji odpowiadał natomiast dyrektor sportowy Igli Tare.

Nowa kampania Serie A ma wystartować w weekend 13-14 sierpnia.

Czytaj więcej: Kluczowy piłkarz Lazio niedostępny dla Juventusu

Komentarze