Lazio planuje wykorzystać problemy Atalanty

Matteo Pessina
Matteo Pessina Pressfocus

Maurizio Sarri chce przebudować latem Lazio. Włoch chce, aby jego drużynę reprezentował aktualny mistrz Europy, czyli Matteo Pessina.

  • Matteo Pessina może latem zmienić klub
  • Włoch ma jednak pozostać w ojczyźnie
  • O pomocnika Atalanty zabiega Lazio

Transakcja korzysta dla obu stron

W ostatnich latach zawodnicy Atalanty zebrali sporo pochwał za swoją grę oraz punktowanie na wysokim poziomie. Zespół ten wymieniany był nawet jako ten, który może podzielić gigantów w walce o mistrzostwo Włoch. Tymczasem bieżąca kampania to rozczarowanie.

Realny scenariusz zakłada, ze Atalanta nie będzie reprezentowała Serie A na arenie międzynarodowej w sezonie 2022/2023. Ekipa z Bergamo jest bowiem dopiero na ósmej pozycji, chociaż różnice punktowe nie są duże i na końcowe rozstrzygnięcia trzeba poczekać.

Wyżej od Atalanty w tabeli jest między innymi Lazio. Trener tego klubu, czyli Maurizio Sarri chciałby dokonać przebudowy zespołu w letnim oknie transferowym. Jednym z celów doświadczonego włoskiego szkoleniowca, jest aktualny mistrz Europy, Matteo Pessina.

Włoski pomocnik nie może liczyć na miejsce w podstawowym składzie Atalanty. W tym sezonie rozegrał 34 spotkania, ale większość jako rezerwowy. 25-latek strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Lazio chce go pozyskać, a Atalanta w przypadku satysfakcjonującej oferty nie powinna robić przeszkód. Pessina mógłby zaś grać w europejskich pucharach. Portal Transfermarkt wycenia włoskiego pomocnika na 18 milionów euro. Jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj także: Duży transfer Romy? Jest pewien warunek

Komentarze