Lazio planuje sprowadzić nowego bramkarza

Pierluigi Gollini
Pierluigi Gollini Pressfocus

W letnim oknie transferowym celem Lazio będzie sprowadzenie nowego bramkarza. Na liście życzeń rzymian jest kilka nazwisk.

  • Po zakończeniu sezonu 2021/2022 w Lazio pożegnać mogą się dwaj bramkarze
  • Klub szuka już nowego gracza na tę pozycję
  • Rzymianie rozważają kilka kandydatur

Rzymianie zamierzają wzmocnić defensywę

Sezon 2021/2022 w wykonaniu Lazio nie jest taki, jak oczekiwano. Rzymianie oddalili się od strefy kwalifikacji do Ligi Mistrzów na siedem punktów. Mało prawdopodobne jest, że dystans się zmniejszy.

Jedną z głównych przyczyn rozczarowujących wyników Lazio jest dziurawa defensywa. Rzymianie stracili aż 42 gole w samej Serie A. Aż osiem drużyn jest lepszych pod tym względem. Wobec tego na Stadio Olimpico postanowili podjąć pewne kroki.

Istnieją niemałe szanse, że wraz z końcem sezonu z klubem pożegnają się dwaj bramkarze, których kontrakty wygasają 30 czerwca. Pierwszym z nic jest Thomas Strakosha. Albańczyk na początku sezonu był tylko rezerwowym. Teraz jednak on występuje od pierwszej minuty. Łącznie zagrał już 20-krotnie. Z kolei Pepe Reina rozpoczynał bieżącą kampanię jako numer jeden. Później trafił na ławkę. Dotychczas wystąpił 17 razy.

Maurizio Sarri przygotował listę bramkarzy, których chętnie widziałby w swojej drużynie. Na jej szczycie znajduje się wypożyczony z Atalanty do Tottenhamu Pierluigi Gollini. Włoch nie gra jednak regularnie, więc może nie zostać wykupiony. Kto oprócz niego ma szanse trafić do Lazio? Mile widziany w Rzymie są: David Ospina (Napoli), Sergio Rico (Mallorca) oraz Marco Carnesecchi (Cremonese).

Czytaj także: Allegri ma kolejne zmartwienie

Komentarze