Lazio ogłosiło transfer nowego bramkarza

Ivan Provedel
Ivan Provedel fot. PressFocus

Lazio w oficjalnym komunikacie poinformowało o pozyskaniu nowego bramkarza. Szeregi stołecznego klubu zasilił Ivan Provedel, który podpisał z przedstawicielem Serie A umowę do 2027 roku.

  • Lazio ogłosiło transfer nowego bramkarza
  • Szeregi Orłów zasilił Ivan Provedel
  • 28-latek niewykluczone, że zwolnił w Spezii Calcio miejsca Bartłomiejowi Drągowskiemu

Provedel trafił do Lazio

Lazio w trakcie trwającego okna transferowego nie było do tej pory zbyt aktywne na rynku transferowym. Wydaje się jednak, że ruchy rzymian były konkretne, co potwierdzają takie nowe nabytki jak: Luis Maximiano, Alessio Romagnoli, czy Marcos Antonio.

Tymczasem najnowszym wzmocnieniem Lazio został Ivan Provedel, o czym poinformowało biuro prasowe klubu. Zawodnik wcześniej bronił barw Spezii Calcio, która na transakcji z udziałem 23-latka zarobiła dwa miliony euro.

Provedel przez całą dotychczasową karierę grał we Włoszech, broniąc barw między innymi takich ekip jak: Chievo, Perugia, Empoli, czy Spezia Calcio. Rynkowa wartość zawodnika wynosi natomiast 3,5 miliona euro.

Jak dotąd Provedel wystąpił łącznie w 76 meczach Serie A, w których zachował 11 razy czyste konto. Tymczasem już w najbliższy weekend rzymianie zaczną nowy sezon ligowy, mierząc się Bologną. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18:30. W następnych kolejkach na drodze rzymian staną: Torino, Inter Mediolan, Sampdoria i SSC Napoli.

Czytaj więcej: Lazio w drodze po kolejne wzmocnienie

Komentarze

Na temat “Lazio ogłosiło transfer nowego bramkarza